Hjälp och kontakt
Fastighetsbyrån
Hitta snabbt
Nyhetsbrev
© Swedbank Fastighetsbyrå AB
Hjälp och kontakt
Fastighetsbyrån
Hitta snabbt
Nyhetsbrev
© Swedbank Fastighetsbyrå AB
Turkisk flagga
Turkiska

Eve giden yol – İsveç'te ev satın alma ve satma

Bir ev satın almak ya da satmak genellikle hayatta en önemli işlerden biridir ve sürecin tüm yönlerini anlamak zor olabilir. Burada, İsveç konut piyasasında rota belirlemede işinizi kolaylaştırmak ve güvenli bir konut satışı için gerekli şartları oluşturmak istiyoruz.

Size ev işinde önemli anlarda yardım edebilecek bir tercüman da bulabiliriz. Lütfen ofislerimizden herhangi biriyle iletişime geçiniz.

Aşağıdaki başlıklar altında, bir konut işlemi sırasında sürecin nasıl işlediğini de açıklayan İsveç'in konut piyasası hakkında açıklayıcı bir fikir veriyoruz.

İsveç'teki konut türleri

Emlak komisyoncusunun rolü

Konut satın alımı için hazırlıklar

Ev gösterimi

İnceleme ve görme

Teklif verme

Sözleşme

Sözleşme ve taşınma arasındaki süre

Taşınma günü

Eve neler dahildir?

Ters giden bir şey olursa

Yeni üretim - mülkiyet haklı konut alış rehberi

Evinize – giden yolda altı hızlı ipucu!

  • Konut piyasası ve fiyat seviyeleri hakkında iyi bir fikir oluşturun – Örneğin, Hemnet.se, Maklarstatistik.se ya da emlak komisyoncusu ofisinin kendi web sitelerindeki istatistikler ve konut reklamlarına dikkat edin.

  • Yazılı bir kredi taahhüdü almaya bakın – konut finansmanı ve İsveç'te hangi kuralların geçerli olduğu hakkında birden fazla banka ile konuşun.

  • Nerede oturmak istediğiniz ve gelecekteki evinizde hangi kriterleri aradığınız hakkında bir fikir oluşturmak için birden fazla ev gösterimine gidin ve farklı konut alanlarını ziyaret edin.

  • Teklifinizin bağlayıcı olmadığını ve alıcı ve satıcının sözleşmeyi imzalamalarından önce geçersiz olduğunu unutmayın.

  • Emlak komisyoncusuna çok soru sorun ve onun bilgilerinden yararlanın - İsveç'te emlak komisyoncuları satıcı tarafından tutulur, ancak alıcının çıkarlarını da temsil etmek zorundadırlar.

  • Evi incelemeyi unutmayın - İsveç'te alıcının geniş kapsamlı bir inceleme yükümlülüğü vardır. Satın almak istediğiniz evi dikkatle inceleyin ve gerekirse bir bilirkişi tutun. Bir kat mülkiyeti satın almayı planlıyorsanız, birliğin mali durumunun incelenmesi de önemlidir.

Hjälp och kontakt
Fastighetsbyrån
Hitta snabbt
Nyhetsbrev
© Swedbank Fastighetsbyrå AB