Hjälp och kontakt
Fastighetsbyrån
Hitta snabbt
Nyhetsbrev
© Swedbank Fastighetsbyrå AB
Hjälp och kontakt
Fastighetsbyrån
Hitta snabbt
Nyhetsbrev
© Swedbank Fastighetsbyrå AB
polsk flagga
Polska

Droga do domu — zakup mieszkania w Szwecji

Zakup lub sprzedaż mieszkania/domu jest często największym przedsięwzięciem życia, a zrozumienie wszystkich elementów procesu może być niełatwe. Chcemy ułatwić Ci prawidłowe poruszanie się po szwedzkim rynku nieruchomości i stworzyć warunki do bezpiecznego zakupu mieszkania.

Mamy także możliwość przekazania danych kontaktowych tłumacza ustnego, który może być pomocny w ważnych momentach procesu zakupu mieszkania. Zapraszamy do skontaktowania się z naszymi biurami.

Poniżej, pod poszczególnymi nagłówkami przedstawiamy obraz szwedzkiego rynku nieruchomości i wyjaśniamy, jak wygląda proces zakupu mieszkania.

Rodzaje i status prawny mieszkań w Szwecji

Rola pośrednika na rynku nieruchomości

Przygotowania przed zakupem mieszkania

Prezentacja mieszkania

Oględziny i inspekcja techniczna

Aukcja

Umowa kupna-sprzedaży

Czas między podpisaniem umowy a przekazaniem mieszkania

Data przekazania mieszkania

Co wchodzi w skład mieszkania?

Jeżeli mimo wszystko coś pójdzie nie tak

Mieszkania nowo wybudowane – przewodnik dla osób kupujących mieszkanie własnościowe

Sześć szybkich rad — na drodze do domu!

•Zapoznaj się z rynkiem mieszkaniowym i obowiązującymi cenami — przejrzyj statystyki i ogłoszenia np. na Hemnet.se, Maklarstatistik.se lub na stronach pośredników nieruchomości.

•Zadbaj o to, aby mieć promesę kredytową na piśmie — porozmawiaj z kilkoma bankami na temat finansowania zakupu mieszkania i zasad obowiązujących w Szwecji.


•Odwiedź kilka pokazów mieszkań — zobacz mieszkania w różnych dzielnicach i pójdź na dużo pokazów, aby stworzyć sobie obraz tego, jak i gdzie chcesz mieszkać.


•Pamiętaj, że oferta w licytacji nie jest wiążąca i nic nie jest postanowione, zanim i sprzedający i kupujący nie podpiszą umowy.


•Zadawaj dużo pytań pośrednikom i korzystaj z ich wiedzy — pośrednicy w handlu nieruchomościami w Szwecji działają na zlecenie sprzedającego, ale ich obowiązkiem jest też branie pod uwagę interesów kupującego.


•Nie zapomnij o dokładnym obejrzeniu mieszkania — w Szwecji obowiązek przeprowadzenia dokładnego badania ma kupujący. Obejrzyj szczegółowo mieszkanie, które chcesz kupić, w razie potrzeby zleć przeprowadzenie badania inspektorowi budowlanemu. Jeżeli planujesz zakup mieszkania własnościowego, ważne jest również przyjrzenie się finansom wspólnoty mieszkaniowej.

Hjälp och kontakt
Fastighetsbyrån
Hitta snabbt
Nyhetsbrev
© Swedbank Fastighetsbyrå AB