Sök bostad eller innehåll

Språkstöd

راه صاحب خانه شدن-خرید مسکن در سوئد

خرید یا فروش مسکن اغلب بزرگترین معاملۀ در زندگی است و فهمیدن تمام مراحل آن می تواند دشوار باشد. ما در اینجا می خواهیم شما را بطور صحیح با بازار مسکن سوئد آشنا کرده و شرایط برای یک معاملۀ مسکن امن و آسوده را برای شما فراهم کنیم.

ما همچنین امکان ایجاد تماس با یک مترجم را داریم که بتواند در مراحل مهم معاملۀ مسکن به شما کمک کند.   با کمال میل با یکی از دفاتر ما تماس بگیرید.

ما همچنین امکان ایجاد تماس با یک مترجم را داریم که بتواند در مراحل مهم معاملۀ مسکن به شما کمک کند. با کمال میل با یکی از دفاتر ما تماس بگیرید.

 • در سوئد سه نوع مسکن اصلی وجود دارد:

  1. مستغلات - شما در خانه و زمین متعلق به خود زندگی می کنید. اگر خرید خانه در زمین متعلق بخود را انتخاب کنید در مجموع خودتان مسئولیت همۀ موارد مربوط به مسکن را بر عُهده میگیرید.
  1. آپارتمان دارای حق سکونت - شما مالک یک آپارتمان هستید و از حق سکونت در آن برخوردارید. شما و سایر ساکنان ساختمان مالک مستغلات بوده و عضو یک انجمن مسکن هستید کهانجمن مسکن با حق سکونت نام دارد. 
  1. آپارتمان اجاره ای-شما در یک آپارتمان اجاره ای زندگی می کنید. خانه برای اجاره نیز وجود دارد ولی افراد معمولاً یک آپارتمان اجاره می کرده و ماهیانه مبلغی پرداخت می کنند.

  علاوه بر این سه نوع مسکن عادی سایر انواع سکونت نیز وجود دارد. بطور مثال آپارتمان های ملکی وجود دارد که بجای یک انجمن خود فرد مالک آن است. این نوع مالکیت دز بسیاری از سایر کشورها وجود دارد ولی در سوئد غیرعادی است. یک نوع دیگر استیجاری است یعنی شما مالک ساختمان هستید ولی زمین آنرا از مالک اجاره می کنید.

  اگر آپارتمان دارای حق سکونت را انتخاب کنید همزمان عضو انجمن مسکن نیز می شوید و بهمراه سایر اعضای انجمن در مورد مستغلات تصمیم گیری می کنید. شما فقط برای چهار دیواری آپارتمان خود تصمیم گیری می کنید ولی ممکن است انجمن بایستی با برخی نوسازی ها یا بازسازی ها موافقت کند.

  با توجه به تعداد اعضای انجمن مسکن ممکن است انتظاراتی که از شما می رود بسیار متفاوت باشند. به زبان ساده می توان گفت که هرچه انجمن کوچکتر باشد شما بعنوان عضو بایستی مشارکت بیشتری داشته باشید. در یک انجمن بزرگتر اغلب مشارکت بسیار زیادی لازم نیست ولی همچنین ممکن است امکان تأثیرگذاری نیز کمتر باشد. دانستن این امر قبل از تصمیم گیری در مورد جا و چگونگی سکونت مهم است.

 • همۀ مشاوران املاک در سوئد تحصیلات عالی دارند و بایستی در ادارۀ نظارت دولتی، موسوم به ادارۀ بازرسی مشاوران املاک ثبت نام شده باشند. کار مشاوران املاک تحت یک قانون ویژه موسوم به قانون مشاوران املاک تنظیم میگردد و از اینرو برای انجام یک معاملۀ مسکن در سوئد نیازی به حقوقدان یا وکیل ندارد. مشاور املاک مسئولیت تنظیم اسناد لازمه را بر عُهده داشته و در یک معاملۀ مسکن از لحاظ حقوقی و قضائی واجد شرایط است. 

  در سوئد فروشنده مشاور املاک را بکار میگیرد و حق الزحمۀ او را پرداخت می کند. مشاور املاک اغلب حق انحصاری فروش مسکن را بر عُهده دارد که در یک قرارداد حق انحصاری تنظیم می شود. از اینرو فوق العاده غیرعادی است که یک مسکن چندین مشاور املاک داشته باشد. مشاور املاک طبق قانون وظیفه دارد منافع هر دو طرف را حفظ کند و از اینرو در سوئد به مشاور خرید نیازی نیست.

  مشاور املاک مسئولیت کارگذاری مسکن، ایجاد ارتباط بین فروشنده و خریدار را بر عُهده دارد و همچنین بایستی کاری کند که فروشنده همۀ اطلاعات مورد نیاز را به خریدار اعلام کند. یعنی  مشاور املاک مسئولیت تنظیم کلیۀ اطلاعات را بر عُهده دارد و باید کاری کند که خریدار این اطلاعات را دریافت کند.

 • در سوئد برای میزان مبلغ بازپرداخت وام مسکن شرایط لازمی وجود دارد که به شرط پرداخت اصل وام موسوم است و یک مقررات وجود دارد به این مفهوم که شما حق ندارید بابت بیش از 85 درصد ارزش یک مسکن را وام بگیرید که سقف وام مسکن نامیده می شود. یک راهنمائی آنست که با بانک های مختلف مذاکره کنید تا اطلاعات خوب در مورد این مقررات و گزینه های مختلف برای برنامه ریزی خرید یک مسکن کسب کنید. همچنین برای دریافت یک قولنامۀ کتبی وام در مراحل اولیۀ معامله اقدام کنید. اگر برای خرید مسکن به وام نیاز داشته باشید مشاور املاک در رابطه با آغاز پیشنهاد قسمت یا قبل از تنظیم قرارداد در این مورد از شما سوال می کند.

  شیوه های مختلفی برای جستجوی مسکن وجود دارد و پیدا کردن خانۀ آینده می تواند وقت زیادی ببرد. در اینترنت چندین وبسایت وجود دارد که می تواند مراحل را ساده و کارآ کند. محبوب ترین وبسایت های جستجوی مسکن Hemnet.se و Booli.se هستند ولی می توان به وبسایت مستقیم مشاوران املاک نیز رجوع کرد.  در این صفحات بسیاری آمار قیمت و مقایسه ها وجود دارند که می توانند مفید باشند.  یک راهنمائی عاقلانه آنست که از مناطق مختلف مسکونی دیدن کنید و در نشان دادن بسیاری از آپارتمان های فروشی شرکت کنید.  

 • عادی ترین نوع نشان دادن مسکن در سوئد به بازدید عمومی موسوم است. یعنی مشاور املاک در آگهی خود تاریخ نشان دادن را درج می کند و همۀ علاقمندان برای بازدید از مسکن در تاریخ و ساعت مقرر خوش آمد هستند. در اغلب موارد همچنین امکان رزرو وقت اختصاصی با مشاور املاک برای نشان دادن مسکن نیز وجود دارد.

  یک پدیده که بیش از پیش عادی شده آنست که علاقمندان یک پیش بازدید از مسکن را درخواست می کنند، یعنی قبل از بازدید عمومی بروند و مسکن را بازدید کنند. در برخی موارد نیز ممکن است مسکن قبل از موعد بازدید عمومی به فروش برسد. در واقع علاقمندان هر زمان از امکان دادن پیشنهاد خرید مسکن برخوردارند و فروشنده می تواند پیشنهاد را قبول کرده و مسکن را قبل از تاریخ تعیین شده برای نشان دادن، بفروشد.  از اینرو اگر به یک مسکن بخصوص خیلی علاقه دارید عاقلانه است که خیلی زود به مشاور املاک بگویید.  

 • در مرحلۀ نشان دادن مسکن مهم است که وقت بگذارید و مسکن را با دقت معاینه کنید. شما بعنوان خریدار در واقع موظف دارید که مسکن را معاینه کنید که به آن وظیفۀ معاینه گفته می شود. یعنی شما پس از امضای قرارداد نمی توانید از فروشنده مسئولیت نقص و نقصان در مسکن که خودتان می توانستید کشف کنید را مطالبه کنید. ممکن است معاینۀ مسکن در یک بازدید عمومی دشوار باشد، بنابراین عاقلانه است که یک بازدید خصوصی درخواست کنید. در این بازدید می توانید در آرامش و راحتی خانه را قبل از تصمیم گیری معاینه کنید.

  همچنین غیرعادی نیست که از یک کارشناس معاینه کمک گرفته شود تا مسکن را معاینه کند. کارشناس معاینه تقریباً همۀ موارد را معاینه می کند ولی مواردی وجود دارند که شامل یک معاینۀ عادی نمی شوند. کارشناس معاینه به شما می گوید که چه مواردی شامل معاینه است و چه مواردی را شما خودتان بایستی معاینه کنید.

  فروشنده هم می تواند قبل از انتشار آگهی در بازار، مسکن را معاینه کند. در چنین مواردی خریدار یک صورتمجلس معاینه را دریافت می کند. این روش آسان و راحتی است ولی در برخی موارد نیز مهم است که خریدار بخش هایی را که شامل صورتمجلس نمی شود را نیز بررسی کند.

  اگر می خواهید یک آپارتمان دارای حق سکونت خریداری کنید بایستی از وضعیت مالی انجمن مسکن هم کسب اطلاع کنید. در اغلب موارد وضعیت مالی انجمن در اوراق اولیۀ فروش در رابطه با بازدید از آپارتمان شرح داده می شود، در غیر اینصورت درخواست کنید که آخرین گزارش سالانه و اساسنامۀ انجمن را دریافت کنید. اگر با خواندن گزارش سالانه آشنائی ندارید بهتر است کمک بگیرید. اگر بطور مثال بخواهید برای خریداری مسکن وام بگیرید بانک می تواند به شما در مرور کردن وضع مالی انجمن مسکن کمک کند. 

 • تقریباً در اغلب موارد پیشنهاد قیمت بصورت مزایده انجام می شود که باعث می شود قیمت درج شده در آگهی بالا برود.  ولی همچنین ممکن است قیمت نهائی از قیمت اعلام شده نیز پایین تر برود. برای اغلب مسکن های جدیدالاحداث یک قیمت ثابت تعیین می شود، در اینصورت نوبت عادی رعایت می شود که طی آن هر کس که زودتر اعلام علاقمندی کرده باشد اول امکان خریداری مسکن را دارا خواهد بود.

  در سوئد اگر کسی یک پیشنهاد قیمت بدهد متعهد نیست آنرا رعایت کند. از اینرو پیشنهاد قیمت قبل از امضای قرارداد خرید بین خریدار و فروشنده تعهدآور نمی باشد. فروشنده نیز موظف نیست به قیمت معینی بفروشد بلکه می تواند هر زمان در مراحل معامله تا امضای قرارداد، فروش را لغو کند.  ضمناً فروشنده می تواند مسکن را به کسی بفروشد که بالاترین پیشنهاد قیمت را نداده باشد.

  مشاور املاک موظف است کلیۀ پیشنهاد قیمت ها را قبل از امضای قرارداد به فروشنده ارائه کند طبق قوانین سوئد مشاور املاک بایستی فهرستی از کلیۀ پیشنهاد دهندگان قیمت و قیمت های پشنهادی تنظیم کند.    این فهرست را خریدار و فروشنده در رابطه با روز تحویل گرفتن آپارتمان وقتی مشاور املاک گزارش خود را ارائه می کند، دریافت می کنند. 

 • در قرارداد شرایط و مقررات معامله تعیین می شود. بطور مثال موعد پرداخت درج می شود. در درجۀ نخست موعد پیش پرداخت درج می شود. در موارد عادی معمولاً هفت تا ده روز مهلت برای پرداخت پیش پرداخت وجود دارد که در موارد عادی معادل 10 درصد قیمت خرید است. مابقی قیمت در روز تحویل گرفتن آپارتمان پرداخت می شود.

  در قرارداد همچنین موارد شامل خرید علاوه بر موارد عادی نیز تنظیم می شود. ترجیحاً فصل مربوط به «آنچه شامل مسکن می شود؟» را بخوانید یا اگر نامطمئن هستید از مشاور املاک خود بپرسید. 

  در قرارداد خرید شرایط احتمالی خرید نیز نوشته می شود. این شرایط ممکن است از جمله شامل شرایط وام مسکن یا معاینۀ آپارتمان باشد. در مورد آپارتمان های دارای حق سکونت بطور مثال همیشه شرط اینکه خریدار بایستی توسط انجمن مسکن تأیید شده و عضو انجمن شود، درج می شود. از اینرو وقتی قرارداد نوشته می شود مشاور املاک هویت خریدار را ثبت می کند، که مطابق قانون موظف به انجام آن است.

  در برخی موارد ممکن است نوشتن یک قرارداد اِسترس آور احساس شود. یک راهنمائی آنست که اگر سوالی دارید قبل از نوشتن قرارداد از مشاور املاک بپرسید. اگر هنوز هم احساس می کنید نامطمئن هستید ممکن است عاقلانه باشد که از یک دوست بخواهید که شما را همراهی کند یا بخصوص برای نوشتن قرارداد از یک مترجم استفاده کنید.  

 • مدت زمان میان تنظیم قرارداد و تحویل گرفتن آپارتمان زمان خوبی برای آماده شدن است - فروشنده برای تحویل دادن یک خانه و خریدار برای آمدن به خانۀ جدید.

  نظافت نقل مکان به هر دو طرفین ارتباط دارد و واضح و مشخص در قرارداد تنظیم شده است. نظافت نقل مکان بسیار گسترده است و انجام توسط خود فرد دشوار است. از اینرو فروشنده بایستی مشخص کند که نظافت نقل مکان چقدر گسترده است و پس از آن برای بکارگیری یک شرکت نظافت تصمیم گیری کند.

  اگر در مدت زمان فروش تا روز تحویل چیزی در مسکن بعلت استهلاک عادی و کهنگی خراب شود هزینۀ آن طبق عُرف جاری بر عُهدۀ خریدار است.   در عوض اگر چیزی بر اثر بی احتیاطی فروشنده یا بر اثر حادثه خراب یا تخریب شود، معمولاً در مسئولیت فروشنده است یا جبران کند یا جنس خراب شده را جایگزین کند. 

 • روز تحویل روزی است که شما بهاء خرید را می پردازید و کلیدهای خانۀ جدید خود را دریافت می کنید.  حالا شما بطور تمام و کمال مسئولیت مسکن جدید را بر عُهده دارید. صرفنظر از اینکه عملاً همانروز یا بعداً به مسکن نقل مکان کنید. از روز تحویل گرفتن مسکن بایستی یک بیمه برای مسکن تنظیم کرد.

  در روز تحویل خریدار و فروشنده در دفتر مشاور املاک یا در بانک خریدار با هم ملاقات می کنند. در این ملاقات مشاور املاک اسناد نهائی را به فروشنده و خریدار ارائه می کند. مشاور املاک همچنین با بانک خریدار و فروشنده نیز تماس دارد تا همه موارد صحیح انجام شود. سرانجام مشاور املاک گزارشی تحویل می دهد مراحل مختلف عملیات انجام شده توسط مشاور املاک را در طول مأموریت خود را شرح می دهد. در این اسناد فهرست پیشنهاد های قیمت نیز وجود دارد که نشان می دهد چه کسانی شرکت کرده اند و چه پیشنهاد قیمت هایی داده اند.

 • وسایل اضافی یک مسکن و آنچه که شامل خرید می شود در سوئد توسط قانون تنظیم شده است. مثال برای وسایل اضافی که معمولاً در مسکن باقی می مانند عبارت از کمدها، اجاق خوراکپزی، یخچال، فریزر، ماشین لباسشوئی و دستگاه خُشک کُن است. ترجیحاً از مشاور املاک خود برای اطلاعات بیشتر سوال کنید. فروشنده می تواند خود را از این مقررات مستثنی کند. در اینصورت مهم است که این موارد در مراحل اولیه ترجیحاً قبل از نشان دادن آپارتمان مشخص شود. آنچه که قرار باشد مستثنی شود بایستی در قرارداد بین خریدار و فروشنده تنظیم شود.

 • حتی در بهترین معاملۀ مسکن ممکن است دست آخر علامت سوال هایی بوجود آید. بطور مثال اگر موردی بروز کند که شما بعنوان خریدار توقع آنرا نداشته ای بایستی مستقیماً با فروشنده تماس بگیرید.  در چنین مواردی مشاور املاک می تواند برای هر دو طرف اطلاعات و راهنمائی بدهد ولی نمی تواند به نفع خریدار یا فروشنده عمل کند. ترجیحاً از مشاور املاک خود در مورد مقررات جاری و چگونگی حل و فصل مشکلات احتمالی سوال کنید.

  در عین حال اگر فکر می کنید که مشاور املاک اشتباهی مرتکب شده می توانید مستقیماً به او مراجعه کنید. اگر پس از اولین تماس هنوز احساس می کنید ناراضی هستید می توانید یک اعتراض کتبی به مشاور املاک تسلیم کنید. این فرآیند را با بطور مثال ارسال اعتراضنامه از طریق نامه یا ایمیل مستند کنید. اگر با این حال به توافق نرسید می توانید بعنوان مصرف کننده درخواست کنید که هیئت شکایات بازار مستغلات به اعتراض شما رسیدگی کند. 

 • خریداری مسکن نوساز دارای حق سکونت به شرح زیر است. در اینجا می توانید قدم های مختلف را پیگیری کنید - از وقتی که شما برای یک مسکن اعلام علاقمندی کرده اید تا وقتی که آن مسکن برای نقل مکان آماده می شود.

   

  در دست اجرا
  «در دست اجرا» یعنی اینکه پروژۀ مسکونی در مرحلۀ آماده سازی برای ساخت و فروش است. از همین حالا برای این پروژه اعلام علاقمندی کنید تا بتوانید اطلاعات مربوط به برنامه ریزی پروژه را دریافت کنید.
  شما همچنین می توانید اطلاع حاصل کنید که چه کارهایی لازم است انجام دهید که وقتی فروش آغاز می شود آمادگی داشته باشید بطور مثال برخی از برای برخی از سازندگان مسکن لازم است شما بعنوان خریدار احتمالی نزد آنها ثبت نام کرده باشید که اینکار جای شما را در صف احتمالی برای خرید در صورت توزیع مسکن مشخص می کند.

   

  برای فروش
  وقتی داده پردازی فهرست احتمالی علاقمندان خاتمه یابد آپارتمان های باقیمانده از طریق انتشار در وبسایت ارائه خواهند شد. پروژه های ساختمانی جدید اغلب در اماکن ویژه، یا در دفتر مشاور املاک یا در نزدیکی محل ساختمانسازی، به نمایش گذارده می شوند.

  برای کسب اطلاع از شرایط فروش در یک پروژه با مشاور املاک مسئول آن پروژه تماس بگیرید.

   

  امضای قرارداد رزرو آپارتمان/پیش قرارداد
  اگر به شما یک مسکن پیشنهاد شود و شما آنرا قبول کنید وقت آنست که قرارداد رزرو یا پیش قرارداد تنظیم کنید. در این مرحله ما توصیه می کنیم وضع مالی خود را مرور کرده و یک قول وام از بانک خود دریافت کنید.
  اگر برای تماس با یک بانک به کمک نیاز دارید از مشاور املاک مسئول پروژه سوال کنید.

   

  قرارداد رزرو
  قرارداد رزرو نوعی اعلام علاقمندی است و با سازندۀ مسکن انعقاد می شود. این قرارداد اغلب در مراحل اولیه پروژه تنظیم می شود چون می خواهند علاقۀ بازار مسکن به پروژه را بررسی کنند. قرارداد رزرو از لحاظ قضائی تعهدآور نیست و مفهوم آن این است که شرکت ساختمانسازی یک مسکن بخصوص را در قبال دریافت یک هزینۀ مشخص رزرو می کند. این هزینه بخشی از مبلغ کلی است و در پرداخت نهائی کسر می شود.

  در این مرحله خریدار می تواند از خرید منصرف شود و هزینۀ رزرو را منهای مخارج دفتری شرکت ساختمانسازی بازپس بگیرد.

   

  پیش قرارداد
  پیش قرارداد یک قرارداد تعهدآور است که بین شما و انجمن مسکن تازه تأسیس منعقد می شود که طی آن شما تعهد می کنید که مسکن را خریداری کنید. در این مرحله یک برگ محاسبات مالی تنظیم شده که هزینه های محاسبه شدۀ انجمن مسکن را برای خریداری ساختمان و هزینه های راه اندازی و نگهداری و سرمایه مالی را نشان می دهد. این هزینه ها تخمینی است و شرایط در مورد بطور مثال قیمت خرید، هزینه ماهیانه مسکن (شارژ) و تاریخ نقل مکان به مسکن می تواند و مجاز است تغییر کنید. البته مقرراتی برای محافظت از خریدار در برابر تأخیرهای غیر معقول وجود دارد که در برخی موارد به خریدار حق می دهد که از خرید منصرف شود.

  از آنجا که پیش قرارداد از لحاظ قضائی تعهدآور است، خریدار نمی تواند تحت شرایط دیگری بغیر از تأخیرهای غیر معقول از خرید منصرف شود.  در غیر اینصورت خُلف قرارداد محسوب شده و ممکن است به پرداخت غرامت منجر شود. اگر انجمن مسکن از سازمان ثبت شرکتها مجوز داشته باشد حق دارد با شما قرارداد پیش پرداخت منعقد کند که شما هنگام انعقاد قرارداد آنرا به انجمن مسکن پرداخت کنید. مبلغ پیش پرداخت ممکن است متفاوت باشد. اگر در مراحل قبلی هزینۀ رزرو پرداخت کرده باشید مبلغ آن در نظر گرفته می شود.

  انجمن مسکن هنگام انعقاد پیش قرارداد عضویت شما در انجمن را نیز بررسی می کند، البته شما قبل از واگذاری مسکن بطور رسمی عضو انجمن مسکن نخواهید شد.

   

  قرارداد دکوراسیون داخلی
  در بسیاری، البته نه همۀ پروژه های مسکن امکان مشارکت و تأثیرگذاری بر دکوراسیون داخلی مسکن ارائه می شود.  امکانات برای انتخاب و تفاوت در هزینه ها برای هر پروژه متفاوت است. برای کسب اطلاع از شرایط در یک پروژه با مشاور املاک مسئول آن پروژه تماس بگیرید.

   

  قرارداد واگذاری
  وقتی انجمن مسکن یک طرح مالی تنظیم کرده و از ادارۀ ثبت شرکتها مجوز واگذاری آپارتمان دارای حق سکونت را اخذ کرده باشد شما یک قرارداد واگذاری با انجمن مسکن منعقد می کنید که معمولاً چند ماه قبل از نقل مکان به آپارتمان صورت می گیرد. در بسیاری از موارد یک پرداخت مقطعی انجام می دهید که مبلغ آن متفاوت بوده و پیش پرداخت احتمالی قبلی نیز در آن محاسبه می شود. شما هنگام انعقاد قرارداد واگذاری از لحاظ قضائی مالک آپارتمان می شوید. 

  در این مرحله اقلام طرح مالی قطعی شده و هزینه های محاسبه شده در پیش قرارداد مصوب هستند.  در این مرحله خریدار نمی تواند از خرید منصرف شود بلکه خُلف قرارداد محسوب شده و ممکن است به پرداخت غرامت منجر شود.

  انجمن مسکن قبل از انعقاد قرارداد واگذاری عضویت شما را در انجمن مسکن بررسی می کند. اگر قبلاً پیش قرارداد منعقد کرده باشید بررسی عضویت تان در رابطه با انعقاد قرارداد صورت گرفته است ولی حالا بطور رسمی عضو انجمن مسکن می شوید.

   

  حالا وقت فروش مسکن کنونی تان فرا می رسد
  اگر قصد دارید مسکن کنونی خود را بفروشید حالا وقت آنست که فروش را آماده کنید. ما به شما کمک می کنیم که طرح فروش را طوری تنظیم کنیم که با نقل مکان شما به مسکن جدید مناسب باشد.

   

   

   

  احداث مسکن جدید شما
  طی مدت زمانی که مسکن جدید شما احداث می شود مرتباً در مورد پیشرفت کار به شما اطلاع رسانی می شود و در برخی از پروژه ها حتی به شما پیشنهاد می شود در مواقع مشخص تعیین شده از محل ساختمانسازی بازدید کنید.

   

  معاینه
  قبل از نقل مکان شما به مسکن جدید یک بازرس مستقل آپارتمان را معاینۀ نهائی می کند تا قضاوت کند ساختمان تا چه حد حرفه ای ساخته شده است.  طرفین ذیربط شرکت ساختمانسازی و انجمن مسکن هستند.
  در بسیاری از موارد به خریدار مسکن امکان داده می شود حضور داشته باشد و کنترل کند که موارد انتخابی او صحیح اجرا شده یا نه چون اینگونه موارد شامل معاینۀ نهائی نیستند.

   

  بالاخره مسکن برای نقل مکان آماده می شود
  اگر تاریخ قطعی نقل مکان به مسکن در قرارداد واگذاری ذکر نشده باشد بایستی حداکثر سه ماه قبل از روز نقل مکان اطلاع داده شود. پرداخت نهائی اغلب چند روز قبل از نقل مکان به مسکن صورت می گیرد ولی البته بایستی حداکثر در روز نقل مکان انجام شود. در روز نقل مکان کلیدهای مسکن جدید خود را دریافت می کنید.
  از آنجا که در بسیاری موارد چندین نفر همزمان به ساختمان شما دسترسی پیدا می کنند ممکن است زمان نقل مکان از قبل طوری تعیین شود که شما بتوانید از آسانسور برای نقل مکان استفاده کرده و نقل مکان شما حتی الامکان آسان انجام شود.

   

  از مسکن خود لذت ببرید
  خریداری مسکن نوساز معمولاً به مراتب فرآیند طولانی تری از خریداری مسکن موجود دارد، ولی وقتی شما از امکان احساس اینکه اولین نفری هستید که در آن مسکن زندگی می کنید حس خواهید کرد که ارزش صبر کردن را داشته است.

Läs mer om hur vi hanterar cookies